Straplez Elbiseler

Merhabalar kızlar,

Arayı çok açmadan yeniden sizlerle birlikte  olduğum için çok mutluyum. Belki işlerimden vakit bulamam diye korkuyordum ama neyse ki ilk bulduğum fırsatta bilgisayarımın başına geçtim :)

Birkaç gündür havanın soğuyor gibi olması hatta azıcık da yağmur yağması sebebiyle, dedim ki artık yaz resmi olarak bitiyor. Ama hemen arkasından yine kendini gösteren sıcak ve parlak güneş gösteriyor ki henüz birkaç güzel yaz günü hakkımız var sanırım :) Ben de bu yüzden dedim ki hala vaktimiz varken sizlere straplez elbise modellerinden bahsedebilirim.

Straplez elbiseler bence gece kıyafeti olarak en kullanışlı modeller arasında. Aslına bakarsanız sadece yaz davetlerinde değil, kış mevsiminde de gece dışarı çıkarken straplez elbiseleri tercih edebilirsiniz. Çünkü zaten gece kulüplerinin çoğu ya da restoranların pek çoğu kapalı mekanlar. Üşüyeceğinizi sanmıyorum bu sebeple. Zaten kış aylarında tercih edeceğini straplez model de dahil olmak üzere tüm gece kıyafeti modellerinde, yanınızda şık bir bolero ya da kürk bulundurmalısınız ki şıklığınız tamamlansın. Yalnız ne yapıyoruz? Gerçek kürk değil imitasyon olanlarından kullanıyoruz değil mi :) Hem tonlarca para verip hem de masum canlılara zarar vermek hiç bir insanın haddine değildir, ben böyle düşünüyorum.

Straplez elbiseleri nasıl kombinleyeceğimize gelirsek, straplez elbiseler boyun ve sırt bölgeleri dekolteli olduğu için takı ve aksesuar kullanımı için çok uygun parçalardır. Taşlı kolyeler ve tasma şeklindeki taşlı boyunluk kolyeler bu elbiseler ile harika uyum sağlayacaktır.

Küpe olarak da yine sallantılı ya da büyük boyutlarda taşlı küpe modellerinden seçebilirsiniz. Ancak işin bu kısmında kolye ve küpe seçiminizin birbiriyle uyumuna dikkat etmelisiniz ki aksesuarlar şıklığınızı bozmasın. Örneğin; gösterişli bir kolye takmışsanız küpenizi daha sade seçmelisiniz. Sallantılı ve gösterişli bir küpe taktıysanız da belki kolye bile takmanız gerekmeyebilir.

Ayakkabı seçiminiz tamamen size kalmış. Tabi ki böyle diyince gidip de babet seçmeyeceksiniz umarım :) Topuklu şık bir ayakkabı seçmeniz yeterli olacaktır. Renk ve doku bakımından elbise ve elinize alacağınız portföye uyumlu bir ayakkabı seçmeniz gerekir.

Saçınızda ise elbisenin dekoltesinin daha şık gözükmesi bakımından ensenizde toplanmış bir dağınık topuz uygun olabilir. Makyaj tercihi yine kıyafetinize uyumlu olarak size kalmış. İster hafif bir makyaj isterseniz de daha ağır bir makyaj tercih edebilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşünceye de hoşçakalın. Güzel günler :)

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress and WordPress Templates, thanks to LiveJasmin